Biķernieku iela 5, Rīga, Latvija
smilsuspelegimene@gmail.com

Smilšu spēles psihoterapija

Kāpēc tieši smiltis - smilšu spēles terapijā?

Daudzreiz pat vienkārša pieskāršanās smiltīm var izsaukt spēcīgu emocionālu un ķermenisku reakciju. Smiltis palīdz izpaust to, ko ,iespējams, grūti izteikt vārdos.

Aktīva iztēles forma

Smilšu spēles terapija ir aktīva iztēles forma un ir efektīva gan dziedināšanai, gan personības augšanai. Smilšu bilžu ainas līdzinās sapņiem un ir kā bilžu sērijas, kas aizpildītas ar figūrām un darbībām. Smilšu spēles ideja nāk no bērnu un visu cilvēku vēlmes rotaļāties un tā ir dziedinoša.

Bilde kā sapnis

Atškirībā no sapņiem, kurus atceras un restaurē pacients pats un, tad to vizuāli internalizē psihoterapeits, smilšu bildēs nekavējoties gan bildes licējs, gan terapeits redz vienu un to pašu bildi. Šī smilšu bilde, līdzīgi kā sapnis, satur ziņas par bildes autoru.

Stacija garā ceļojumā

Tā ir arī kā stacija garā ceļojumā. Smilšu bildes turpina darboties cilvēka iekšējā pasaulē, tās ietekmē psihi un spēj izraisīt pārmaiņas, kas vēlāk atkal parādās jaunās smilšu bildēs.

Iekšējās pasaules izziņa

Katras smilšu bildes attēlu klients uztver, saglabā savā atmiņā, un tas darbojas viņa iekšējā pasaulē. Dora Kalfa saka: ”Dzīve ir kā ceļojums, kas ilgst no dzimšanas un vijas cauri visai dzīvei.”

Dialogs ar sevi

Smilšu bildes ir arī pievilcīgas, jo atbilst mūsu zemapziņai un mēs atpazīstam arhetipiskos simbolus. Smilšu spēles terapijas process palīdz dvēseles pašārstēšanā, veicot iekšējo dialogu pašam ar sevi.

Spēle

Smilšu spēle, protams, ir spēle, bet ar noteiktām robežām un “drošā un aizsargātā telpā” (Dora Kalfa) ar terapeitu, kas saprot un izjūt procesu un kuram klients tic.

Ģimenes psihoterapija

Ģimenes psihoterapija

Ģimene, veidojot smilšu bildi, var iegūt priekšstatu par savu mijiedarbību. Reizēm skaļo “vārdu kauju” vietā sākas klusa, iejūtīga un radoša darbošanās.

Individuālā psihoterapija

Individuālā psihoterapija

Sistēmiskās terapijas tehnikas atspoguļo problēmas, kas saistītas ar cilvēka apkārtējās realitātes konstruēšanu – uzskatot, ka uztvere nespēj būt objektīva, tā vienmēr ir cilvēka maņu stimulu un atmiņas darbības konstrukcija.​​

Bērnu un pusaudžu psihoterapija

Bērnu un pusaudžu psihoterapija

Spēles laikā bērni iegūst kontaktu ar sevi un kontaktu ar vidi, kā arī terapeitu, kas nodrošina drošu vidi un ir palīgs atveseļošanās procesā.

Pāra psihoterapija

Pāra psihoterapija

Pāri varbūt pirmo reizi ierauga , cik atšķirīgi viņi ir, vai arī cik līdzīgi, un no kurienes nāk viņu jūtas un pieredze.

“Smilšu spēles izskatās vienkārša un tādas arī ir,taču no otras puses,tās ir ļoti komplicētas, ja grib saprast dvēseles virzošos spēkus , kā arī saprast dvēseles kustības pamatus un psihodinamiku.”

/K. Jungs/

Lindes fon Keizerlinkas smilšu spēles terapijas institūts

Dr. Iveta Pļaviņa

Sertificēta ārste psihoterapeite LĀPB,
Sertificēta, apmācīttiesīga sistēmiskā ģimenes psihoterapeite, supervizore LPB
Pie manis konsultējas ģimenes ar bērniem, kam ir emocionālas un uzvedības problêmas, neirotiska rakstura traucējumi. Pusaudži ar šī perioda attīstības traucējumiem. Psihoterapiju apmeklē arī pieaugušie,kas risina attiecību problēmas, psihosomātiska rakstura traucējumus u.c.
Lindes fon Keizerlinkas smilšu spēles terapijas institūts

doc. Maija Biseniece

LPB sertificēta psihoterapijas speciāliste,
sistēmiskā ģimenes psihoterapeite, sistēmiskā supervīzore
Strādāju ar dažāda vecuma klientu grūtībām kopš 1997. gada, atbalstot rast risinājumus sarežģītām attiecību grūtībām ģimenē, pārī, kā arī kopā meklējot risinājumu bērnu pārdzīvojumiem un uzvedības grūtībām.