E. Smiļģa iela 20A-20, Rīga, Latvija
dr.ivetaplavina@gmail.com
maija.biseniece@gmail.com

Linde fon Keizerlinka

Gotlinde Tanne Baronin von Keyserlingk

Lindes fon Keizerlinkas smilšu spēles terapijas institūts savu vārdu ir ieguvis no mūsu skolotājas,  kurai mēs esam pateicīgas par zināšanām sistēmiskajā ģimenes psihoterapijā un uz Doras Kalfas atziņām balstītajā smilšu spēles terapijā, kā arī par viedo sirds siltumu, inteliģenci,augstsirdību un paraugu. 

/Linde fon Keizerlinka "Šķiršanās un tikšanās"/

 

Baltvācu Keizerlinku dzimta Latvijā ir sena, jo dzīvojuši šeit kopš 1253. gada. Vecpilī dzimta ir no 1664. gada, bet Dižlāņu muižu sāka celt 1872.gadā.Lindes tēvs barons Albrehts fon Keizerlinks pēc zemes reformas 1921. gadā, kad īpašumus denacionalizēja, pārcēlās uz dzīvi Liepājā. Dižlāņu muižas ēkā, ko rotā Keizerlinku dzimtas ģerbonis, kopš 1924. gada bija skola.

Kādā no saviem referātiem 2005. Linde rakstīja:

“Manas vecmāmiņas dzīve ritēja Kurzemē, viņas īpašumā Vecpilī (agrāk Dižlāņi) ciešā saistībā ar dabu un gadalaikiem. Kad 1939. gadā slepeni noslēgtā Hitlera un Staļina pakta dēļ viņai bija jāatstāj dzimtene, viņa savā dienasgrāmatā ierakstīja:

“Mans koks slīga vienos ziedos.

Pūtīs rudens vējš, lapas norausīs un pavērs man skatu caur zariem debesīs.

Mēs pazīstam un saprotam manas vecmāmiņas iekšējās izjūtas un domas toreiz. Viņa salīdzina sevi ar koku, kas bagātīgi nesis ziedus. Par likteņa simbolu viņa izvēlas vētru, kura norauj kokam lapas. Neticami, bet viņa vēl mēģina tajā visā atrast jēgu. Šķietami visu iznīcinošais liktenis paver brīvu skatu debesīs – mūžības, svarīguma un visbeidzot arī Dieva simbols.”

Linde fon Keizerlinka piedzima 1932.gada 8.maijā Berlīnē Lihterfeldē. Viņai ir septiņi brāļi un viņa ir vidējais bērns ģimenē.

Māte baronese Elizabete fon Arnima-Keizerlinka, (dzim. von Busche) bija no Lielās Māršvices Silēzijā. 

Bērnību pavadījusi Angolā (Rietumāfrikā), kur vecākiem bija kafijas ferma, un ar vecmāmiņu Silēzijā.

1939. gadā zaudēti visi īpašumi Kurzemē un 1945. gadā – Silēzijā. Ģimene bijusi saistīta ar sazvērestību pret Hitlera varu, tāpēc tēvs bijis cietumā. Vēlāk imigrējuši uz Korsiku (Francijā), kur viņiem piederējusi neliela kivi ferma.

Linde fon Keizerlinka, dzīvojot audžuģimenē Štutgartē, pabeidza skolu.Turpinot studijas Tēlotājmākslas akadēmijā apguva grafiku, mākslu, amatniecību, mākslas vēsturi un arī sociālo pedagoģiju. Viņa publicējusi dokumentālu darbu 6 sējumos par jaunajiem māksliniekiem, kuri krita Pirmajā pasaules karā.

No 1975. gada Linde fon Keizerlinka Sanfrancisko (ASV)studēja humānistisko psiholoģiju un ģimenes terapiju pie izciliem skolotājiem (Virginia Satir, Martin Kirschenbaum, Watzlawick u.c.)Mākslas terapijas centrā un K.G.Junga institūtā (Šveice)apgūst darbu ar sapņiem (James Hillman)un smilšu spēles terapiju pie Doras Kalfas (Dora Kalff).Geštalta terapiju Bodega institūtā. Vairāku gadu garumā supervīzējas pie Veltera-Enderlīna (Welter-Enderlin)Cīrihē (Šveice).Tālākizglītība pie Boscolo un Checcin (Milānas skola).

No 1979.gada līdz 1997.gadam Linde fon Keizerlinka strādāja kā ģimenes un pāru psihoterapeite Štutgartes Psihoterapijas centrā un 12 gadus strādāja reflektējošā ģimenes psihoterapeitu komandā kopā ar Aristu fon Šlippi (izcilu sistēmisko ģimenes psihoterapeitu, daudzu grāmatu autoru,mūsu Skolotāju)u.c. ar ģimenēm, kurās ir psihotiski slimnieki.Par savu darbu viņa publicējusi rakstus dažādos žurnālos un uzstājusies ar referātiem konferencēs.

Kā ārštata darbiniece viņa strādāja Radio stacijā un gatavoja raidījumu sērijas par psiholoģiju, psihoterapiju, izglītību, kā arī raidlugas bērniem. Viņa uzņēma trīs TV filmas bērniem Vācijas televīzijas kanālam ZDF un bija programmas “Cita pasaule”(“Anderland”) supervīzore. Šajā laikā tika publicētas 27 Lindes fon Keizerlinkas grāmatas.

No 1989.gada apmācīttiesīga sistēmiskā ģimenes psihoterapeite Būhbergas institūtā, supervīzore, tālākizglītības un pašpieredzes semināru, ģimenes darba grupu vadītāja.

Linde fon Keizerlinka vēlējās savas zināšanas un prasmes, sirds siltumu ieguldīt Latvijas sabiedrības veselībā, lai stiprinātu ģimenes vērtības un stabilitāti, tā viņa 1994. gadā Liepājas rajona Grobiņas pagastā uzsāka ģimenes terapijas atbalsta grupu 30 lauku sievietēm, kas turpinājās ilgā un sirsnīgā sadarbībā. Pēc gada sadarbojoties ar Latvijas ģimenes centru un Latvijas Universitātes Tālākizglītības centru mācības uzsāka 20 Latvijas sistēmiskie ģimenes psihoterapeiti. Linde fon Keizerlinka sadarbībā ar vācu kolēģiem 6 gadus izglītoja un izvadīja mūs caur divām sistēmiskās ģimenes psihoterapijas izglītības pakāpēm. Viņa pati šajā laikā turpināja smilšu spēles psihoterapeita izglītību, lai iegūtu ISST tiesības mācīt smilšu spēles terapeitus. 2005. gadā Rīgā tika nodibināts Smilšu spēles terapijas centrs un sistēmiskie ģimenes psihoterapeiti mācījās smilšu spēles terapijas metodi izmantot savā darbā ar bērniem un ģimenēm.

No 2002.gada līdz 2016.gadam kopā ar savu vīru bija smilšu spēles terapijas žurnāla vācu valodā “Sandspiel Therapie” redaktore, kurā savus rakstus ir publicējuši visi Latvijas apmācīttiesīgie smilšu spēles psihoterapeiti.

23 grāmatu autore vācu valodā, no kurām 4 tulkotas arī latviešu valodā un šobrīd tiek izdotas atkārtoti.